Poravasara KH28SXE
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- 1010 W-monitoimiporavasara, varustettu FIXTEC-sovittimella, erittäin nopeaan vaihtoon SDS-plus-istukan ja pikakiinnitysporaistukan välillä.
- Pneumaattinen iskumekanismi.
- Ohjauselektroniikka, portaaton kierrosnopeuden ja iskuntiheyden valinta.
- Turvaliukukytkin.
- 2-vaihteinen planeettavaihteisto.
- Pysäytys- ja teränrajoitintoiminto 16 asennossa kevyitä talttaustehtäviä varten.
- Iskun pysäytys porausta ja ruuvausta varten.
- Soft-Grip tuo käyttömukavuutta.
Toimituksen sisältö
FIXTEC-adapteri, pikakiinnitysporaistukka 1,5−13 mm, SDS-plus-istukka, lisäkahva, poraussyvyyden rajoitin, kantolaukku.
Etu
FIXTEC-adapteri SDS-Plus-istukkaan.
Tekniset tiedot
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm; 13 mm; 13 mm |
|---|---|
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 30 mm; 30 mm; 30 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 28 mm; 28 mm; 28 mm |
| Sopii materiaalille | Betoni; Kivi; Muuraus; Betoni; Kivi; Muuraus; Betoni; Kivi; Muuraus |
| Suurin iskutaajuus | 5000 min-1 |
| Iskuenergia | 2,8 J |
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Paino | 2.8 kg |
| Valmistajan merkintä | KH28SXE |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1010 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 15,4 m/s2 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Pikaistukan avainväli | 1,5–13 mm |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 1500 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G075620KH28SXE |
|---|---|
| EAN | 4002395194377 |