Kovametallinen iskuporakruunu SDS-Plus 8x110 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Poran kärki neliömäisellä poikkileikkauksella.
4×90°-geometria erityisesti kehitettyine saman korkuisine leikkuusärmineen ja vakaina olakkeina takaa tarkat, mittatarkat reiät ammattimaiseen ankkurointiin ja vaarnojen turvalliseen kiinnitykseen. 4-urainen porarunko mahdollistaa miellyttävän tasaisen porauksen vähäisellä värinällä ja optimaalisen ohjauksen porareiässä.
Säteittäinen muotoiltu raudoitussuoja: estää tarttumisen, kun raudoitukseen osutaan, ja pidentää käyttöikää.
Etu
- Lyhyet urien sisäänmenot mahdollistavat nopean porausjauheen poistumisen.
- Kulumamerkit: työkalun soveltuvuuden arviointiin tappireikien poraamiseen.
- 4×4-rakenne takaa tarkan pyörinnän ja minimoi kulumisen ja kitkahäviöt.
Käyttötiedot
Poraukseen betoniin, luonnonkiveen ja muuraukseen – mahdollisimman suurella porausmukavuudella.
Rakenne
Kestävä täysi kovametallilevy, jossa on 4 leikkuusärmää ja joka on kokonaan upotettu poraytimeen. Merkittävästi pienempi murtumisriski.
Rakenne
Poranpää neliömäisellä poikkileikkauksella.
4×90° geometria erityisesti kehitetyillä tasakorkeilla leikkuusärmillä ja tukevilla hartioilla takaa mittatarkat reiät ammattimaiseen ankkurointiin ja vaarnojen turvalliseen kiinnitykseen. 4-spiraalinen porarunko mahdollistaa miellyttävän tasaisen porauksen vähäisellä tärinällä ja optimaalisen ohjauksen porareiässä.
Säteittäisesti muotoiltu raudoitussuoja: estää kiinnijuuttumisen raudoitukseen osuttaessa ja pidentää käyttöikää.
Edut
- Lyhyet spiraalin sisäänmenot takaavat nopean porajauheen poistumisen.
- Kulumamerkit: työkalun soveltuvuuden arviointiin, onko se yhä sopiva vaarnoille soveltuvien reikien poraamiseen.
- 4×4-rakenne tarjoaa tarkan pyörinnän ja minimoi kulumisen ja kitkahäviöt.
Käyttötiedot
Betonin, luonnonkiven ja muurauksen poraamiseen – mahdollisimman korkealla porausmukavuudella.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
|---|---|
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Tuotetyyppi | Kiviporanterä |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Kokonaispituus | 110 mm |
| ⌀ | 8 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7890408X110 |
|---|---|
| EAN | 4062406163365 |