Kovametallinen iskuporakruunu SDS-Plus
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Poran kärki neliömäisellä poikkileikkauksella.
4×90°-geometria erikoiskehitetyillä samankorkuisilla leikkuusärmillään ja vakailla olkapäillä takaa tarkkamittaiset reiät ammattimaiseen ankkurointiin ja vaarnojen turvalliseen kiinnitykseen. 4-kierteinen poravarsi mahdollistaa miellyttävän tasaisen porauksen pienellä tärinällä ja optimaalisen ohjauksen porareiässä.
Säteittäinen muotoiltu raudoitussuoja: estää takertumisen raudoitukseen ja pidentää käyttöikää.
Edut
- Lyhyet spiraalialoitukset mahdollistavat nopean porauspölyn poistumisen.
- Kulumamerkit: työkalun sopivuuden arviointiin vaarnoitukseen soveltuvien reikien poraamiseen.
- 4×4-rakenne takaa tarkan pyörintäkäynnin ja minimoi kulumisen ja kitkahäviöt.
Käyttötiedot
Betonin, luonnonkiven ja muurausten poraamiseen – mahdollisimman suurella porausmukavuudella.
Rakenne
Kestävä täyskovametalliterä, jossa on 4 leikkaavaa särmää ja joka on kokonaisuudessaan upotettu poran ytimeen. Selvästi pienempi murtumisriski.
Rakenne
Poranpää neliömäisellä poikkileikkauksella.
4×90° geometria erityisesti kehitetyillä tasakorkeilla leikkuusärmillä ja tukevilla hartioilla takaa mittatarkat reiät ammattimaiseen ankkurointiin ja vaarnojen turvalliseen kiinnitykseen. 4-spiraalinen porarunko mahdollistaa miellyttävän tasaisen porauksen vähäisellä tärinällä ja optimaalisen ohjauksen porareiässä.
Säteittäisesti muotoiltu raudoitussuoja: estää kiinnijuuttumisen raudoitukseen osuttaessa ja pidentää käyttöikää.
Edut
- Lyhyet spiraalin sisäänmenot takaavat nopean porajauheen poistumisen.
- Kulumamerkit: työkalun soveltuvuuden arviointiin, onko se yhä sopiva vaarnoille soveltuvien reikien poraamiseen.
- 4×4-rakenne tarjoaa tarkan pyörinnän ja minimoi kulumisen ja kitkahäviöt.
Käyttötiedot
Betonin, luonnonkiven ja muurauksen poraamiseen – mahdollisimman korkealla porausmukavuudella.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
|---|---|
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Tuotetyyppi | Kiviporanterä |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Kokonaispituus | 160 mm |
| ⌀ | 12 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 110 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 789040 |
|---|---|
| EAN | 4062406135720 |