Kovametallinen iskuporakruunu SDS-Plus 20x250 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Porauspää, jossa neliömäinen poikkileikkaus.
4×90°-geometria erikoiskehitetyillä saman korkuisilla leikkuusär-millä ja tukevilla olkapäillä takaa tarkat, mittatarkat reiät ammattimaiseen ankkurointiin ja tappien turvalliseen kiinnitykseen. 4-spiraalinen porarunko mahdollistaa miellyttävän tasaisen porauksen vähäisellä tärinällä ja optimaalisen ohjauksen porareiässä.
Säteittäisesti muotoiltu raudoitussuoja: estää kiinni tarttumisen raudoitukseen osuttaessa ja pidentää käyttöikää.
Edut
- Lyhyet spiraalisisäänmenot takaavat nopean porajauheen poistumisen.
- Kulumamerkinnät: työkalun soveltuvuuden arviointiin tappikelpoisten reikien poraamiseen.
- 4×4-muotoilu takaa tarkan pyörintätarkkuuden ja minimoi kulumisen ja kitkahäviöt.
Käyttötiedot
Betonin, luonnonkiven ja muurauksen poraamiseen – mahdollisimman suurella porausmukavuudella.
Rakenne
Kestävä täyskovametallinen 4-teräinen kovametallikärki, joka on kokonaisuudessaan upotettu porasydämeen. Selvästi pienempi murtumisriski.
Rakenne
Poranpää neliömäisellä poikkileikkauksella.
4×90° geometria erityisesti kehitetyillä tasakorkeilla leikkuusärmillä ja tukevilla hartioilla takaa mittatarkat reiät ammattimaiseen ankkurointiin ja vaarnojen turvalliseen kiinnitykseen. 4-spiraalinen porarunko mahdollistaa miellyttävän tasaisen porauksen vähäisellä tärinällä ja optimaalisen ohjauksen porareiässä.
Säteittäisesti muotoiltu raudoitussuoja: estää kiinnijuuttumisen raudoitukseen osuttaessa ja pidentää käyttöikää.
Edut
- Lyhyet spiraalin sisäänmenot takaavat nopean porajauheen poistumisen.
- Kulumamerkit: työkalun soveltuvuuden arviointiin, onko se yhä sopiva vaarnoille soveltuvien reikien poraamiseen.
- 4×4-rakenne tarjoaa tarkan pyörinnän ja minimoi kulumisen ja kitkahäviöt.
Käyttötiedot
Betonin, luonnonkiven ja muurauksen poraamiseen – mahdollisimman korkealla porausmukavuudella.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
|---|---|
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Tuotetyyppi | Kiviporanterä |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Kokonaispituus | 250 mm |
| ⌀ | 20 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 200 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G78904020X250 |
|---|---|
| EAN | 4062406135805 |