Digitaalinen työntömitta IP67, dataulostulo, sisältää lisätarvikesarjan, 150 mm 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen työntömitta laajoilla lisävarusteilla – mahdollistaa upotusten, urien ja reikien välimatkan mittaamisen.
- Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa 11,5 mm korkeat numerot.
- Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta.
- Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti.
Toimitussisältö
1 kpl digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla nro 412690, koko 150.
2 paria mittalisäkkeiden pidikkeitä, lyhyet ja pitkät.
3 paria mittalisäkkeitä mittalevyillä ⌀ 6 mm, ⌀ 10 mm, ⌀ 12,5 mm.
2 paria mittalisäkkeitä mittakartiolla ⌀ 9 mm, 60° ja ⌀ 12 mm, 60°.
1 pari mittalisäkkeitä mittasylinterillä ⌀ 1,5×9 mm.
1 kpl jousijärjestelmä vakio-mittavoimaa varten.
1 kpl kulma-avain.
1 kpl syvyysmittausilta 75 mm.
Sisältää tukevan muovikotelon.
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237, koko D; paristopidin nro 412237, koko B.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä veteen upottamista vastaan sekä suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) ja täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta kattavilla lisävarusteilla – mahdollistaa upotusten, urien ja reikävälin mittauksen.
- Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla.
- Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta.
- Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti.
Toimitussisältö
1 kpl digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla nro 412690, koko 150.
2 paria mittalisäosien pidikkeitä, lyhyet ja pitkät.
3 paria mittalisäosia mittalevyillä ⌀ 6 mm, ⌀ 10 mm, ⌀ 12,5 mm.
2 paria mittalisäosia mittakartiolla ⌀ 9 mm, 60° ja ⌀ 12 mm, 60°.
1 pari mittalisäosia mittasylinterillä ⌀ 1,5×9 mm.
1 kpl jousijärjestelmä tasaista mittausvoimaa varten.
1 kpl kuusiokoloavain.
1 kpl syvyysmittasilta 75 mm.
Sisältää tukevan muovilaatikon.
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237, koko D, paristopidin nro 412237, koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallin työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | ja |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | ja |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | kulmilla 3,7 × 1,3 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 11.5 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412845150 |
|---|---|
| EAN | 4062406127374 |