Digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP67, jossa on dataulostulo.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa numerot ovat 11,5 mm korkeat. Erittäin pitkä paristonkesto nykyaikaisen, energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin käyttämättömyyden jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan. Heti kun liu’utat kelkkaa, se aktivoituu uudelleen. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät.
2-komponenttikotelo, jossa pitävä Haptoprene-pinta. Työntömitta kestää vettä, leikkuunesteitä, öljyä ja pölyä – myös datakaapelin kanssa. Mittauspinnat ovat hienohiottuja. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla.
Selkeä, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto nykyaikaisen, energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin käyttämättömyyden jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan. Heti kun liu’utinta liikutetaan, se kytkeytyy taas päälle. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät.
2-komponenttikotelo, jossa pitävän tuntuinen Haptoprene-pinta. Työntömitta on herkkymätön vedelle, jäähdytysnesteille, öljylle ja pölylle – myös datakaapelin kanssa. Mittapinnat ovat hienohiotut. Preset-toiminnolla (mitan esiasetus).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon kansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 50 mm |
| Syvyysmitta | kulmilla 3,7 × 1,3 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0,01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 200 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0–200 mm |
| Pakkaus | Vakaa kotelo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 412690 |
|---|---|
| EAN | 4045197949394 |