Digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP67, jossa dataulostulo.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto modernin, energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin käyttämättömyyden jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan. Heti kun liikutat liukusäädintä, se kytkeytyy takaisin päälle. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät.
2-komponenttinen runko, jossa pitopintainen Haptoprene-alue. Työntömitta ei ole herkkä vedelle, jäähdytysnesteille, öljylle ja pölylle – myös datakaapelin kanssa. Mittauspinnat ovat hienokärkiset. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla.
Selkeä, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto nykyaikaisen, energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin käyttämättömyyden jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan. Heti kun liu’utinta liikutetaan, se kytkeytyy taas päälle. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät.
2-komponenttikotelo, jossa pitävän tuntuinen Haptoprene-pinta. Työntömitta on herkkymätön vedelle, jäähdytysnesteille, öljylle ja pölylle – myös datakaapelin kanssa. Mittapinnat ovat hienohiotut. Preset-toiminnolla (mitan esiasetus).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon kansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | kulmalla 3,7 × 1,3 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412690150 |
|---|---|
| EAN | 4045197949387 |