Yksipuolinen tarkistustappi Toleranssiluokka 2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkealaatuista mittaterästä, karkaistu (60 ± 2 HRC) ja päästetty. Hiottu ja lapattu pinta. Mittämerkintä alkaen ⌀ 1,5 mm.
Toleranssiluokka 2: tapin ⌀ ± 0,002 mm.
⌀ 0,1 mm–⌀ 2,49 mm molemmissa päissä viiste; alkaen ⌀ 2,5 mm toisessa päässä viiste.
Käyttötiedot
Poista rasva ennen käyttöä ja voitele käytön jälkeen.
Huomautus
Tilattaessa ilmoita myös haluttu halkaisija, esim. nro 483900 koko 5 10,08 tai 483920 koko 5 10,082.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittatappi |
|---|---|
| Normi | DIN 2269 |
| Toleranssiluokka | 2 |
| Materiaali | tulkkiterästä |
| Kovuus | 60 ±2 HRC |
| Kalibrointi | L5 |
| Nousu | 0.01 mm |
| Kalibrointi | L5 |
| Nimellismitta | 0.5 - 0.99 mm |
| Mittaustapin pituus | 40 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 483910 |
|---|---|
| EAN | 2050001048905 |