Yksipuolinen tarkastustappi, toleranssiluokka 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkealaatuisesta mittateräksestä, karkaistu (60 ± 2 HRC) ja päästetty. Hiottu ja lapattu pinta. Mittamerkintä alkaen ⌀ 1,5 mm.
Molemmissa päissä viiste.
Toleranssiluokka 1: tapin ⌀ ± 0,001 mm.
Käyttötiedot
Poista rasva ennen käyttöä ja rasvaa käytön jälkeen.
Huomautus
Tilattaessa ilmoita myös haluttu halkaisija, esim. nro 483900 koko 5 10,08 tai 483920 koko 5 10,082.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | mittatappi |
|---|---|
| Normi | DIN 2269 |
| Toleranssiluokka | 1 |
| Materiaali | tulkkiterästä |
| Kovuus | 60 ±2 HRC |
| Kalibrointi | L5 |
| Nousu | 0.001 mm |
| Kalibrointi | L5 |
| Nimellismitta | 3.001–5.999 mm |
| Mittaustapin pituus | 70 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 483920 |
|---|---|
| EAN | 2050001861597 |