Ulkopuolinen mikrometri 0-25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kovametallipinnoitetut, hienohiottu mittapinnat.
Karkaistu ja hiottu mitta-akseli. Lukitus lukitusnupilla.
Tunto-/räikkänupilla ja lämpöeristyssuojalla. Häikäisemätön, kromattu rumpu.
Selvästi kaiverretut mustat asteviivat ja numerot.
Yhdistetyllä tunto-/räikkänupilla yhden käden käyttöön sekä käyttöön pitimessä.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen sis. 1 asetusmitan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 19 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0–25 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4204020-25 |
|---|---|
| EAN | 4045197367327 |