Ura-avarrinterä, viisteellä P9 TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
TiN-pinnoitteella.
Voidaan uudelleenhioa.
Käyttötiedot
DIN 6885:n, DIN 138:n ja tehdasstandardien mukaisten urien valmistukseen.
Uranleveyksille toleranssilla JS9 tulee käyttää teriä toleranssilla H7.
Huomautus
- Erikoiskokoja (uranleveyksiä) toimitetaan pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset sovellusohjearvot löytyvät ToolScout-sovelluksestamme.
Uranleveyksille alkaen 16 mm on käytettävä kahta lastuamiskertaa. Ensimmäinen lastuamiskerta on tehtävä puolella uranleveydestä (esim. 10 mm uranleveydellä 18 mm). Ensimmäiseen lastuamiskertaan suosittelemme käyttämään terää ilman viistettä (290370 – 290379), koska tällöin suuremmat uransyvyydet ovat mahdollisia.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Vaihe | 0,2 mm × 45° |
|---|---|
| Pinnoite | TiN |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiililiitostyökalut |
| Talttapaksuus b | 6.5 mm |
| Leikkausleveys w | 1.994 mm |
| Uran syvyys d | 1.09 mm |
| Uranleveydelle m | 2 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290360 |
|---|---|
| EAN | 4045197881267 |