Katkaisuteränpidin 16/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnanlaatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Katkaisuleveydestä 6 mm alkaen tmax-arvolla (5× katkaisuleveys) toinen terä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi syntyä uritusta. Varmasti uritukseton arvoon t = 24,5 mm asti.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Tere4n pidin |
| Uran leveys w | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| Ruuvit | 279815 5 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Varren leveys b | 16 mm |
| Pistosyvyys tmax | 10 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Pään pituus l1 | 30 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27375616/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197484970 |