Katkaisutyökalun pidin, oikea 25/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtopalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia leikkuuvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnanlaatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Katkaisuleveydestä 6 mm alkaen tmax-arvolla (5 × katkaisuleveys) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Varmasti uraton arvoon t = 24,5 mm asti.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Varren leveys b | 25 mm |
| Pistosyvyys tmax | 10 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Pään pituus l1 | 33 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 26.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27375525/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197484802 |