Katkaisuterän pidin, oikea 12/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä teräpalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnanlaatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Alkaen 19,5 mm:n katkaisusyvyyksillä (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteriä nro 273656–273670.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| Ruuvit | 279815 4 (TX15; 3,5 Nm) |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Varren leveys b | 12 mm |
| Pistosyvyys tmax | 14 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Toiminnallinen leveys l4 | 12 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27375712/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197584137 |