Eco-pistouran sorvaustyökalunpidin vasen 16/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnanlaatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -pitimien nro 319006–319136 kanssa.
Alkaen pistoleveydestä 6 mm tmax-arvolla (5 × pistoleveys) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uritusta. Varmasti urittamaton aina syvyyteen t = 24,5 mm asti.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Uran leveys w | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| Ruuvit | 279815 5 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 77.5 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 16 mm |
| Pistosyvyys tmax | 10 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Pään pituus l1 | 30.5 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27383116/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197517210 |