Eco-pisto-/katkaisusorvauspidin 20/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia leikkausvoimia vastaan, mikä antaa huomattavasti paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnikkeiden nro 319006–319136 kanssa.
Alkaen pistonleveydestä 6 mm tmax:ssa (5× pistonleveys) toinen terä osuu työkappaleeseen. Tällöin voi syntyä urittumista. Varmasti urittumaton t = 24,5 mm asti.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | ja |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Uran leveys w | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 92.5 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 20 mm |
| Pistosyvyys tmax | 10 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Pään pituus l1 | 33.5 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 21.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27383020/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197515933 |