SUMOCHAM peruselementti Weldon-varrella DCN A 3×D 10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
SUMOCHAM-porajärjestelmä vaihdettavalla kärjellä tehokkaaseen reikien työstöön vaihdettavilla teräsärmillä.
Ainutlaatuinen kiinnitysmekanismi teräpalojen helppoon kiinnitykseen ilman erillistä kiristysruuvia.
Monipuolinen materiaalien työstö kattavan teräpalaohjelman ansiosta.
Optimaalinen työkalun vakaus samalla kun spiraalimaiset jäähdytyskanavat takaavat korkean pyörintätarkkuuden ja pienimmän mahdollisen aksiaalisen siirtymän porausreiässä.
Muita saatavilla olevia versioita: peruselementti pyöreällä varrella, peruselementti porausreikien viisteiden työstöön viisterengasta käytettäessä, peruselementti erityisesti monikarasorvien, pitkäsorvien ja tuotantosorvien käyttöön.
Toleranssiluokka: IT8–IT9, pyörintätarkkuus: 0,03 mm.
Käyttötiedot
Teräpaloilla nro 231740–231790.
Toimitussisältö
Runko sis. asennusavaimen teräpaloille.
Huomautus
- Valitse aina strategia, jossa on keskisuuret leikkuunopeudet ja suuret syöttöarvot.
- Ei pikasyöttöä eikä karan pyörimissuunnan muuttamista paluuliikkeessä.
- Esiporaus kuperilla/koverilla pinnoilla: vaaditaan kaarevuussäde > 15 x DC, pienennä syöttö 500%:iin.
- Ristiporatuissa rei’issä suurin sallittu halkaisija on 1/4 ytimen halkaisijasta DC.
- Pakkausreiät edellyttävät vakaita olosuhteita, jotta voidaan pienentää rakoja työkappale-elementtien välillä.
- Sisään- ja ulostulot enintään 7° kallistuksella voidaan tehdä pienennetyllä syötöllä (noin 20–300%).
- Nimeämiskäytäntö: DCN [koko]-[L1]-[⌀DS]A-[L/D]
Esimerkki:
Nro 231702 6 DCN 060-009-12A-1.5D
Nro 231705 6 DCN 060-018-12A-3D
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtopalasorvat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 3×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | kovera; Kupera; Pakettiporaus; viistoporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 30 mm |
| Halkaisija-alue dc | 10 - 10.4 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Varren pituus ls | 48 mm |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Porakäyttö | kovera; kupera; pakettiporaus; poikkiporaus |
| Iscar -artikkelinimike | DCN 100-030-16A-3D |
| Valmistajan merkintä | DCN 100-030-16A-3D |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23170510 |
|---|---|
| EAN | 7291075291070 |