SUMOCHAM-peruselementti Weldon-varrella DCN A 1,5×D 10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
SUMOCHAM-porajärjestelmä vaihdettavalla kärjellä erittäin tehokkaaseen reikien työstöön vaihdettavin terin.
Ainutlaatuinen kiristysmekanismi teräpalojen helppoon kiinnitykseen ilman erillistä kiristysruuvia.
Monipuolinen materiaalikäyttö laajan teräpalavalikoiman ansiosta.
Optimaalinen työkalun vakaus samanaikaisesti spiraalimaisilla jäähdytyskanavilla, mikä mahdollistaa suuren pyörintätarkkuuden ja mahdollisimman pienen aksiaalisiirtymän porareiässä.
Muut saatavilla olevat mallit: peruselementti pyöreällä varrella, peruselementti porareikien viisteiden työstöön viisterenkaan avulla, peruselementti erityisesti monikarasorveihin, pitkäsorveihin ja tuotantosorveihin.
Toleranssiluokka: IT8-IT9, pyörintätarkkuus: 0,03 mm.
Käyttötiedot
Teräpalojen kanssa nro 231740 – 231790.
Toimitussisältö
Runko sisältäen asennusavaimen teräpaloille.
Huomautus
- Valitse aina strategia, jossa on keskisuuret lastuamisnopeudet ja suuret syöttöarvot.
- Ei pikasyöttöä eikä karan pyörimissuunnan muutosta paluuliikkeessä.
- Esiporaus kuperille/koverille pinnoille: vaaditaan kaarevuussäde > 15 x DC, vähennä syöttöä 50 %.
- Poikkiporatuissa rei’issä suurin sallittu halkaisija on 1/4 ydindiameterista DC.
- Paketireiät edellyttävät vakaita olosuhteita, jotta työstukielementtien välisten rakojen määrää voidaan vähentää.
- Sisään- ja ulostulot jopa 7° kaltevuudella voidaan tehdä pienennetyllä syötöllä (noin 20–30 %).
- Nimeämiskäytäntö: DCN [koko]-[L1]-[⌀DS]A-[L/D]
Esimerkki:
Nro 231702 6 DCN 060-009-12A-1.5D
Nro 231705 6 DCN 060-018-12A-3D
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtopalaporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 1,5×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | kovera; Kupera; Pakettiporaus; viistoporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 15 mm |
| Halkaisija-alue dc | 10 - 10,4 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Varren pituus ls | 48 mm |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Porakäyttö | kovera; kupera; pakettiporaus; poikittaisporaus |
| Iscar -artikkelinimike | DCN 100-015-16A-1.5D |
| Valmistajan merkintä | DCN 100-015-16A-1.5D |
| Varren mitat | 16; 16; 16 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23170210 |
|---|---|
| EAN | 7291075290462 |