HiPer-Drill-peruselementti 5×D
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin suuret syötöt ja maksimaalinen suorituskyky optimaalisesti yhteen sovitettujen geometrioiden ja materiaalien ansiosta.
- Teräpalan tarkka paikannus prismamaisen teräistukan avulla sekä varma kiinnitys keskiön reiän kautta.
- Suuri heittotarkkuus asennettuna. (Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti)
- Varren tuki optimaalista vakautta varten käytön aikana.
Käyttötiedot
Kiinteä ja pyörivä käyttö. Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti.
Huomautus
Vaihda kiristysruuvi aina viidennen teräpalan vaihdon yhteydessä.
Lisämittoja aina ⌀ 50,99 mm asti toimitetaan pyynnöstä.
Kiinnitä hydrauliseen istukkaan (esim. nro 302026, koko 20) parhaan heittotarkkuuden saavuttamiseksi.
Parhaan vakauden varmistamiseksi pora on aina kiinnitettävä mahdollisimman lyhyenä.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
- Keskikokoisille rei’ille tarkkuuteen IT9 asti, oikeakätinen.
- Käytä vain sisäiseen jäähdytykseen tarkoitettua KSS-emulsiota.
- Tee aloitus-/ohjausporaus prosessivarmuuden parantamiseksi ennen käyttöä.
- Käytä vain teräpalan numeroiden 231630–231690 kanssa, kiristysruuvi numero 231999.
- Kiristä kiristysruuvi poraan kaiverretulla kiristysmomentilla.
- Teolliseen käyttöön.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Malli
- Erittäin suuret syötöt ja maksimaalinen suorituskyky optimaalisesti yhteensovitettujen geometrioiden ja materiaalien ansiosta.
- Tarkan terän asemoinnin varmistaa prismaattinen teräistuimen muoto ja varma kiinnitys keskiöreiän kautta.
- Korkea pyörintätarkkuus asennettuna. (Rei’ille jopa tarkkuusluokkaan IT9)
- Varren tuki optimaalista vakautta varten käytössä.
Käyttötiedot
Kiinteä ja pyörivä käyttö. Rei’ille jopa tarkkuusluokkaan IT9.
Huomautus
Vaihda kiristysruuvi joka viidennen teräpalavaihdon yhteydessä.
Lisäkokoja aina ⌀ 50,99 mm asti saatavilla pyynnöstä.
Kiinnitä hydrauliseen istukkaan (esim. nro 302026, koko 20) parhaan pyörintätarkkuuden saavuttamiseksi.
Parhaan vakauden saavuttamiseksi pora tulee aina kiinnittää mahdollisimman lyhyesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 5×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | rajoitetusti poikittaisporaus; rajoitetusti pakettiporaus; rajoitetusti viisto ulostuloporaus; rajoitetusti viisto aloitusreikäporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 120 mm |
| Halkaisija-alue dc | 23 - 23,99 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 25 mm |
| Varren pituus ls | 56 mm |
| Kokonaispituus l | 211 mm |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Porakäyttö | vaatii risteävän porauksen; vaatii pakettiporauksen; vaatii vinon ulostulon; vaatii vinon poran aloituksen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 231610 |
|---|---|
| EAN | 4045197603067 |