Syväreiän pora HSS-E TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Selvästi vahvistettu ydin ilman ydinharjannetta.
Tarkka kärkihiominen.
Erikoismuotoilluilla urilla. Edullinen syville rei’ille aina 10×D asti ja materiaaleille, joissa lastunmuodostus on kriittistä.
TiAlN-pinnoitteella maksimaalisen käyttöiän saavuttamiseksi.
Huomautus
Sopivat NC-esiporat nro 112120, 112140 ja 112170 142° kärkulmalla prosessivarmuuden parantamiseksi
Suositus
180° VHM-poria alumiinin työstöön saatavana pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
87
N
56
N
50
P
31
P
23
P
20
P
12
S
6
K
31
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Tyyppi | FS |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 1.1 mm |
| Kiinnitys | Lieriövarsi |
| Normi | DIN 340 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 37 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 1.1 mm |
| Kokonaispituus l | 60 mm |
| Porausyvyys | 35.4 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0,03 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 116063 |
|---|---|
| EAN | 4045197870735 |