NC-kaksoiskeskipora HSS/E 142° N
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
≥ ⌀ 6 mm vääntöpinnalla DIN 1835-B:n mukaan.
Tarkka keskittävä kärkihionta kapealla poikkiterällä – mahdollistaa helpon porauksen aloituksen ja keskitysreiän suuren muototarkkuuden. Erittäin vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Käyttötiedot
Kärkikulmalla 142°, jotta seuraavan kierreporaan pääteräsärmät pääsevät pureutumaan.
Huomautus
Käytä kierroslukua todellisen pora-⌀:n mukaan
(ei yleisesti poran ulko-⌀:n mukaan).
Käyttötiedot
N
87
N
50
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
M
15
M
10
S
6
N
100
K
31
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 142 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Konepajastandardi |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 30 mm |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 170 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.06 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 112170 |
|---|---|
| EAN | 4045197001580 |