Syväreiän poranterä HSS/E, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Selvästi vahvistettu ydin ilman ydinkartiota.
Tarkka kärkihionta.
Erikoismuotoilluilla lastu-urilla. Edullinen syville rei’ille jopa 10×D ja materiaaleille, joissa lastunmuodostus on kriittistä.
Huomautus
Sopivat NC-esiporat nro 112120, 112140 ja 112170 142° kärkikulmalla prosessivarmuuden parantamiseksi.
Suositus
180° täyskovametallipora alumiinin koneistukseen saatavissa pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
70
N
45
P
28
P
21
P
18
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Tyyppi | FS |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Halkaisija ⌀ | 1 mm |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Normi | DIN 340 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 33 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 1 mm |
| Kokonaispituus l | 56 mm |
| Porausyvyys | 31.5 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.05 mm/kierros |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 116061 |
|---|---|
| EAN | 4045197026484 |