Kartio pora tappireikiä varten pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulkohalkaisijalla kartiomaisesti nousevat leikkuusärmät lastunmurtajalla. Erikoiskäsitelty pinta.
Etu
Poraa siten kartioreiät 1:50 kartiotapeille ISO 2339 (DIN 1) ja ISO 8736 (DIN 7978) mukaan yhdessä työvaiheessa.
Huomautus
⌀1,5; 2; 2,5 sylinterivarrella toimitetaan pyynnöstä.
⌀14;16;20;25 MK-varrella toimitetaan pyynnöstä.
Käytä tappireikäkalvinta nro 161200 viimeistelytyöstössä.
Käyttötiedot
P
24
P
20
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Normi | DIN 1898 A |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 12.5 mm |
| Kokonaispituus l | 245 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm/v |
| Suurin halkaisija d2 | 13.74 mm |
| L2 | 175 mm |
| Pienin halkaisija d1 | 9,9 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 116310 |
|---|---|
| EAN | 4045197029386 |