Tappireiän kalvain 1:50, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kartiomaisesti nousevat leikkuusärmät (1 mm 50 mm:n pituudella).
Koko 1,2–2,5 – Suorat urat. Muoto A.
Koko 3–25 – Kierreurat. Muoto B.
Käyttötiedot
Kartioreikien käsinkalvaukseen kartiotapeille standardien ISO 2339 (DIN 1), DIN 258, 1447, ISO 8736, 8737 (DIN 7977, 7978) mukaisesti.
Suositus
Alkureikään käytetään kartiotappiporaa nro 116310.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-kärki |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimenevälle reiälle |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Leikkuupituus lc | 58 mm |
| Varren koko □ | 3.15 mm |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Suuri halkaisija d2 | 4.06 mm |
| Pieni halkaisija d3 | 2.9 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 161200 |
|---|---|
| EAN | 4045197088895 |