HM-HPC-syväreikäpora, sylinterivarsi DIN 6535 HA 50×D TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalimallinen, 4 ohjauslistaa ja sisäiset jäähdytyskanavat. Uuden sukupolven syväreikäpora, jolla on korkea suorituskyky HPC-alueella.
135° kärkikulmalla ja leikkaustoleranssilla fg6 syväreikien optimaaliseen poraukseen.
Suuri suoruutta ja pyöreys porareiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syväreikäporien 40×D ja 50×D prosessivarma käyttö edellyttää ehdottomasti aloitusreikää enimmäisporaussyvyyteen asti aloitusporalla nro 122736 sekä toista aloitusreikää 20×D:hen toisella aloitusporalla nro 123691.
Aloitusreiän poraaminen lisää prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
P
65
P
50
P
50
P
50
P
45
M
35
M
30
K
55
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjaus- ja apuohjausporat |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:n kanssa |
| Normi | Työpajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 220 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | fg6 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 265 mm |
| Porausyvyys | 214 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.06 mm/v |
| Pinnoite | TiAlN |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123750 |
|---|---|
| EAN | 4045197498274 |