HM-HPC-pora sylinterivarsi DIN 6535 HA TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahva ydin ja erikoiskärkihionta – näin leikkaava poikkiterä, jolla korkea keskitystarkkuus. Porausreiän suuri suoruus ja pyöreys 4 ohjauslistan ansiosta. Erinomainen lastunpoisto 4 sisäisen jäähdytyskanavan ansiosta alkaen ⌀ 3,8 mm. Jopa ⌀ 3,7 mm 2 sisäisellä jäähdytyskanavalla.
140° kärkikulma ja erityinen leikkaustoleranssi p6 pilottireikien optimaaliseen poraukseen.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Suosittelemme pilottireikää syväporauksessa alkaen 12×D, ja se on ehdottoman välttämätön syväporauksissa 20×D–30×D.
Pilottireikä parantaa prosessivarmuutta.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilataan nro 122738.
Muoto HE: tilataan nro 122736 + 129100HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | p6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 2,3 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 21 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | p6 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Porausyvyys | 17,6 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0,08 mm/k |
| Varren toleranssi | h6 |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Toleranssi ø | p6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122736 |
|---|---|
| EAN | 4045197566928 |