HM-HPC-poranterä, sylinterivarsi DIN 6535 HB, TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahva ydin ja erikoiskärkitys − näin syntyy leikkaava poikkisärmä, jolla on korkea keskitystarkkuus. Suuri suoruus ja pyöreys porareiässä 4 ohjauslistan ansiosta. Erinomainen lastunpoisto 4 sisäisen jäähdytyskanavan ansiosta alkaen ⌀ 3,8 mm. Jopa ⌀ 3,7 mm:ssä 2 sisäisellä jäähdytyskanavalla.
140° kärkikulma ja erityinen leikkaustoleranssi p6 pilottireikien optimaaliseen poraukseen.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Pilottireikää suositellaan syvärei’ille alkaen 12×D ja se vaaditaan ehdottomasti syvärei’ille 20×D:stä 30×D:hen.
Pilottireikä lisää aina prosessivarmuutta.Huomautus
Toimitusaika: 12 työviikkoa
Vähimmäistilausmäärä: 3 kpl
Asiakaskohtainen erikoisvalmistus:
Peruutus on mahdollista enintään 3 työpäivän kuluessa tilausvahvistuksen vastaanottamisesta. Palautus ei ole mahdollinen. Pidätetään oikeus yli- tai alitoimitukseen ±10 % (vähintään 1 kpl).
Rakenne
Vahva ydin ja erikoishuippuhiominen – näin syntyy leikkaava poikkisärmä, jolla on korkea keskiöintitarkkuus. Korkea suoruus ja pyöreys porareiässä 4 ohjauslistan ansiosta. Erinomainen lastunpoisto 4 sisäisen jäähdytyskanavan ansiosta alkaen ⌀ 3,8 mm. ⌀ 3,7 mm asti 2 sisäisellä jäähdytyskanavalla.
140° kärkikulma ja erityinen leikkuutoleranssi p6 pilottireikien optimaaliseen poraukseen.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Pilottireikää suositellaan syvärei’ille alkaen 12×D ja se on ehdottomasti tarpeen syvärei’ille 20×D–30×D.
Pilottireikä parantaa aina prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 53 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 91 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.21 mm/v |
| ⌀-alue | 6.06 - 8.05 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122738 |
|---|---|
| EAN | 4062406079468 |