HM-HPC-Co-pilottipora, lieriövarsi DIN 6535 HA 20×D TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierresyvennykset, 4 ohjausviistettä ja sisäiset jäähdytyskanavat. Uuden sukupolven, erittäin suorituskykyinen Co-pilottipora HPC-alueelle.
Kärkikulma 138° ja erityinen leikkuutoleranssi j6 Co-pilottireikien optimaaliseen poraukseen.
Co-pilottireiän korkea linjaustarkkuus ja pyöreys.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syväreikäporien 40×D ja 50×D prosessivarma käyttö edellyttää ehdottomasti pilottireikää enimmäisporasyvyyteen pilottiporalla nro 122736 sekä toista pilottireikää 20×D:lle toisella pilottiporalla nro 123691.
Pilottireiän poraaminen lisää prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
P
105
P
90
P
90
P
90
P
70
M
50
M
45
K
95
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | j6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 bar |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 20×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjausporanterä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysuran pituus lc | 180 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | j6 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 230 mm |
| Porausyvyys | 168 mm |
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.12 mm/k |
| Normi | Tehdasnormi |
| Toleranssi ø | j6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123691 |
|---|---|
| EAN | 4045197569240 |