HM-HPC-syväporanterä sylinterivarrella DIN 6535 HA 40×D TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierre, 4 ohjauslistaa ja sisäiset jäähdytyskanavat. Uuden sukupolven syväporanterä, korkea suorituskyky HPC-alueella.
135°:n kärkikulma ja terätoleranssi fg6 optimaaliseen syväporaukseen.
Korkea suoruus ja pyöreys porareiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syväporanterien 40×D ja 50×D prosessivarma käyttö edellyttää ehdottomasti ohjausreikää maksimiporaussyvyyteen ohjausporalla nro 122736 sekä toista ohjausreikää 20×D:lle toisella ohjausporalla nro 123691.
Ohjausreiän poraaminen parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
P
75
P
60
P
60
P
60
P
50
M
40
M
35
K
65
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 40×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjaus- ja co-pilottiporanterä |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 5.8 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 260 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | fg6 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 305 mm |
| Porausyvyys | 251.3 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.1 mm/kierros |
| Pinnoite | TiAlN |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123740 |
|---|---|
| EAN | 4045197498168 |