GARANT Master Steel Feed HM-askelpora TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Optimaalisten kierteytettävien ydinputkireikien valmistukseen. Luo ihanteelliset työstöolosuhteet seuraavalle kierteitystyökalulle. Poran leikkuuhalkaisija on sovitettu tehtävään kierteeseen standardikierteille ja kierretapin korkean prosessivarmuuden saavuttamiseksi. Kierteen 90° upotus tehdään samassa työvaiheessa kuin ydinkohdistusporauksen teko.
3-leikkuinen pora, kehitetty erityisesti käyttöön erittäin suurilla syöttönopeuksilla. Sopii erinomaisesti koneisiin, joissa on suuri tehontarve ja vakaat työstöolosuhteet.
Poraustoleranssi (⌀ D1): m7.
Ensimmäisen portaan toleranssi (⌀ D2): h7.
Käyttötiedot
P
160
P
140
P
130
H
60
P
110
P
90
M
60
M
50
S
40
K
130
K
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiolevyporanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | konepajanormi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Kärkikulma | 145 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barin kanssa |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjareiissä ja läpimenevissä rei’issä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sarja | Master Steel |
| Kiinnitysuran pituus lc | 47 mm |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 89 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 21 mm |
| Kierteille | M8×1 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.37 mm/kierros |
| ⌀ d2 2. reunaviisteellä h7 | 8.8 mm |
| ⌀ d1 1. vaihe 2 | 7.1 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125035 |
|---|---|
| EAN | 4062406066475 |