GARANT Master Steel Feed HM-porraspora, konfiguroitava alkaen määrästä 5 kpl TiAlN
Tuotekuvaus
Rakenne
Porraspora, valmiiksi hiottu antamiesi tietojen mukaan.
Reikien valmistukseen ja 90° upotukseen yhdellä työvaiheella ilman työkalun vaihtoa.
3 leikkuusärmän pora, kehitetty erityisesti käyttöön erittäin suurilla syöttönopeuksilla. Soveltuu erinomaisesti tehokkaille koneille ja vakaisiin työstöolosuhteisiin.
Poran toleranssi (nimellinen ⌀): m7.
Ensimmäisen portaan toleranssi (nimellinen ⌀ D2): h7.
Huomautus
Nimellishalkaisija ja portaan pituus ovat konfiguroitavissa (vapaasti valittavissa taulukon mukaisella alueella) ja hiotaan annettujen tietojen mukaan.
Käyttötiedot
P
160
P
140
P
130
H
60
P
110
P
90
M
60
M
50
S
40
K
130
K
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levy-/ohutlevypora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Kärkikulma | 145 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 bar |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sarja | Master Steel |
| Kiinnitysuran pituus lc | 65 mm |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 115 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.56 mm/k |
| ⌀ d2 2. reunaviisteellä h7 | 16 mm |
| Askelkorkeus l1 min–max | 15.5 - 33.75 mm |
| Halkaisija ⌀ | 13.51 - 15.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125041 |
|---|---|
| EAN | 4062406159856 |