GARANT Master Steel Feed HM-porraspora, konfiguroitavissa alkaen määrästä 3 kpl, TiAlN
Tuotekuvaus
Malli
Porraspora, valmiiksi hiottu antamiesi tietojen mukaan.
Reikien ja 90° upotuksen valmistukseen yhdellä työvaiheella ilman työkalun vaihtoa.
Pora, jossa on 3 leikkuusärmää, kehitetty erityisesti käytettäväksi erittäin suurilla syöttönopeuksilla. Soveltuu erinomaisesti koneille, joissa on suuri tehontarve, ja vakaissa työstöolosuhteissa.
Poran toleranssi (nimellis-⌀): m7.
Ensimmäisen portaan toleranssi (nimellis-⌀ D2): h7.
Huomautus
Nimellishalkaisija ja porraspituus voidaan konfiguroida (vapaasti valittavissa taulukon mukaisella alueella) ja hioa tietojen mukaan.
Käyttötiedot
P
160
P
140
P
130
H
60
P
110
P
90
M
60
M
50
S
40
K
130
K
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levy-/ohutlevypora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Kärkikulma | 145 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sarja | Master Steel |
| Kiinnitysuran pituus lc | 41 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 79 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.32 mm/k |
| ⌀ d2 2. reunaviisteellä h7 | 7 mm |
| Askelkorkeus l1 min–max | 6.5 - 22.55 mm |
| Halkaisija ⌀ | 5.51 - 6.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125040 |
|---|---|
| EAN | 4062406158996 |