GARANT Master Steel Feed HM-porraspora, konfiguroitavissa alkaen 15 kpl TiAlN
Styckpris:
117,80€
Tuotekuvaus
Rakenne
Porraspora, viimeistelty hiomalla tietojesi mukaan.
Reikien ja 90° upotuksen valmistukseen yhdellä työvaiheella ilman työkalunvaihtoa.
3-teräinen pora, kehitetty erityisesti käyttöön erittäin suurilla syöttönopeuksilla. Soveltuu erinomaisesti koneisiin, joissa on suuri teho ja vakaat työstöolosuhteet.
Poran toleranssi (nimellinen ⌀): m7.
Ensimmäisen portaan toleranssi (nimellinen ⌀ D2): h7.
Huomautus
Nimellishalkaisija ja portaan pituus voidaan konfiguroida (vapaasti valittavissa taulukon alueella) ja hioa annettujen tietojen mukaan.
Käyttötiedot
P
160
P
140
P
130
H
60
P
110
P
90
M
60
M
50
S
40
K
130
K
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen ohutlevyporanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Kärkikulma | 145 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sarja | Master Steel |
| Kiinnitysuran pituus lc | 41 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 79 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.37 mm/k |
| ⌀ d2 2. reunaviisteellä h7 | 8 mm |
| Askelkorkeus l1 min–max | 7.5 - 22.55 mm |
| Halkaisija ⌀ | 6.51 - 7.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125043 |
|---|---|
| EAN | 4062406160005 |