GARANT Master Steel Feed HM-porraspora, konfiguroitavissa alkaen 10 kpl:n määrästä
Styckpris:
131,20€
Tuotekuvaus
Rakenne
Askelporanterä, valmiiksi hiottu antamiesi tietojen mukaan.
Reikien valmistukseen ja 90° upotukseen yhdessä työvaiheessa ilman työkalun vaihtoa.
3-leikkuinen pora, kehitetty erityisesti käyttöön erittäin suurilla syöttönopeuksilla. Soveltuu täydellisesti suuritehoisille koneille ja vakaisiin työstöolosuhteisiin.
Poran toleranssi (nimellis-⌀): m7.
Ensimmäisen askeleen toleranssi (nimellis-⌀ D2): h7.
Huomautus
Nimellishalkaisija ja askelpituus voidaan konfiguroida (vapaasti valittavissa taulukon mukaisella alueella) ja hioa annettujen tietojen mukaan.
Käyttötiedot
P
160
P
140
P
130
H
60
P
110
P
90
M
60
M
50
S
40
K
130
K
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiolevypora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajanormi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Kärkikulma | 145 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 baarilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sarja | Master Steel |
| Kiinnitysuran pituus lc | 73 mm |
| Varren halkaisija ds | 18 mm |
| Kokonaispituus l | 123 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.61 mm/k |
| ⌀ d2 2. reunaviisteellä h7 | 18 mm |
| Askelkorkeus l1 min–max | 17.5 - 40.15 mm |
| Halkaisija ⌀ | 15.51 - 17.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125042 |
|---|---|
| EAN | 4062406159962 |