HM-HPC-poranterä sylinterivarsi DIN 6535 HA TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahva ydin ja erikoiskärkihionta – näin saadaan leikkaava poikkiterä ja korkea keskittymätarkkuus. Korkea suoruutta ja pyöreyttä porausreiässä 4 ohjauslistan ansiosta. Erinomainen lastunpoisto 4 sisäisen jäähdytyskanavan ansiosta alkaen ⌀ 3,8 mm. Jopa ⌀ 3,7 mm:iin 2 sisäisellä jäähdytyskanavalla.
Suorat pääleikkuusärmät särmänpyöristyksellä ja erityinen lastu-uran muoto tuottavat lyhyitä lastuja myös materiaaleissa, jotka normaalisti muodostavat pitkiä lastuja.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: Tilataan nro 122661.
Muoto HE: Tilataan nro 122659 + 129100HE.
Huomio
Koot, jotka päättyvät X:ään = leikkuu-⌀-toleranssi h7.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 bar |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 16 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m6 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 55 mm |
| Porausyvyys | 13.6 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0.03 mm/v |
| Nimellis-⌀ (tuumaa) vastaa | 1,59 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122659 |
|---|---|
| EAN | 4062406117511 |