HM-HPC-poranterä, lieriövarsi DIN 6535 HB TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahva ydin ja erikoiskärjen ohennus – näin syntyy leikkaava poikkisärmä, jolla on korkea keskitystarkkuus. Suuri suoruus ja pyöreys porareiässä 4 ohjauslistan ansiosta. Erinomainen lastunpoisto 4 sisäisen jäähdytyskanavan ansiosta alkaen ⌀ 3,8 mm. ⌀ 3,7 mm asti 2 sisäisellä jäähdytyskanavalla.
Suorat pääleikkuusärmät teränpyöristyksellä ja erityinen uramuoto takaavat lyhyet lastut myös materiaaleille, jotka normaalisti muodostavat pitkiä lastuja.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Huomio
Koot, jotka päättyvät kirjaimeen X = leikkuuhalkaisijan toleranssi h7.
Käyttötiedot
P
170
P
140
P
130
P
110
P
70
M
90
M
80
K
95
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 8.4 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 61 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | M6 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 103 mm |
| Porausyvyys | 48.4 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0.15 mm/k |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Toleranssi ø | M6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122661 |
|---|---|
| EAN | 4045197457721 |