HM-HPC-poranterä, lieriövarsi DIN 6535 HA DLC
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven DLC-pinnoite sp2, jossa on pieni kitkakerroin, takaa erinomaisen lastunpoiston. Soveltuu erittäin tehokkaaseen työstöön alumiinimateriaaleille.
Korkea suoruus ja porausreiän pyöreys saavutetaan 6 ohjauslistan ansiosta.
Koko 1–1,5: 4 ohjauslistaa.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: Tilataan nro 122603.
Muoto HE: Tilataan nro 122602 + 129100HE.
Huomautus
Toimitusaika: 12 työviikkoa
Vähimmäistilausmäärä: 3 kpl
Asiakaskohtainen erikoisvalmistus:
Peruutus on mahdollista enintään 3 työpäivän kuluessa tilausvahvistuksen vastaanottamisesta. Palautus ei ole mahdollinen. Oikeus yli- tai alitoimitukseen ±10 % (vähintään 1 kpl) pidätetään.
Malli
Uusimman sukupolven DLC-pinnoite sp2, jolla on pieni kitkakerroin, takaa erinomaisen lastunpoiston. Erittäin tehokkaaseen työstöön alumiinimateriaaleissa.
Suuri suoruus ja porareiän pyöreys 6 ohjauslistan ansiosta.
Koko 1–1,5 neljällä ohjauslistalla.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE saatavilla samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: Tilataan nro 122603.
Muoto HE: Tilataan nro 122602 + 129100HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | ja |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 44 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 82 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0,35 mm/k |
| ⌀-alue | 4,76–6,05 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122602 |
|---|---|
| EAN | 4062406077938 |