HM-HPC-poranterä, lieriövarsi DIN 6535 HB
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven DLC-pinnoite sp2, jolla on pieni kitkakerroin, takaa erinomaisen lastunpoiston. Erittäin tehokkaaseen työstöön alumiinimateriaaleissa.
Suuri suorakulkuisuus ja porareiän pyöreys 6 ohjauslistan ansiosta.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
360
N
350
N
400
N
120
N
80
N
70
N
150
N
80
N
90
N
200
N
160
N
80
N
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 12.5 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 77 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 14 mm |
| Kokonaispituus l | 124 mm |
| Porausyvyys | 58.3 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.65 mm/k |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122603 |
|---|---|
| EAN | 4045197758309 |