HM-HPC-pora lieriövarrella DIN 6535 HA
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierreurat, 6 ohjausviisteellä ja sisäisillä jäähdytyskanavilla.
Uuden sukupolven korkeatehoinen ohjainreikäpora HPC-alueelle.
140° kärkikulmalla ja erityisellä leikkuutoleranssilla p6 ohjainreikien optimaaliseen poraukseen. Suuri suorakulkuisuus ja ohjainreiän pyöreys.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Suosittelemme ohjainreikää syväporauksessa alkaen 16×D:stä, ja se on ehdottoman välttämätön syväporauksissa 20×D:stä 30×D:hen.
Ohjainreikä parantaa prosessivarmuutta.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilataan nro 122608.
Muoto HE: tilataan nro 122606 + 129100HE.
Käyttötiedot
N
360
N
350
N
400
N
120
N
80
N
70
N
150
N
80
N
90
N
200
N
160
N
80
N
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 2 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 21 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | p6 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Porausyvyys | 18 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.16 mm/kierros |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Toleranssi ø | p6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122606 |
|---|---|
| EAN | 4045197567925 |