HM-HPC-poranterä, sylinterivarsi DIN 6535 HB DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierreurat, 6 ohjausviisteellä ja sisäisillä jäähdytyskanavilla.
Uuden sukupolven pilottipora korkealla suorituskyvyllä HPC-alueella.
140°:n kärkikulmalla ja erityisellä leikkuutoleranssilla p6 pilottireikien optimaaliseen poraukseen. Korkea suoraviivaisuus ja pilottireiän pyöreys.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Pilottireikää suositellaan syvärei'ille alkaen 16×D ja se vaaditaan ehdottomasti syvärei'ille 20×D:stä 30×D:hen.
Pilottireikä lisää aina prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
N
360
N
350
N
400
N
120
N
80
N
70
N
150
N
80
N
90
N
200
N
160
N
80
N
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 baarilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, toleranssilla h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 3.2 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 28 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | p6 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Porausyvyys | 23.2 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.28 mm/v |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Toleranssi ø | p6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122608 |
|---|---|
| EAN | 4045197568717 |