HOLEX Pro Steel HM-pora, lieriövarsi DIN 6535 HA TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Suorat pääleikkuusärmät ja erityinen uraprofiili takaavat hyvän lastunpoiston. Vankka leikkausgeometria varmistaa prosessivarman suurtehoporauksen. Laajat käyttömahdollisuudet teräsmateriaaleissa sitkeän ultrahienorakeisen kovametallin ja erittäin kulutusta kestävän pinnoitteen yhdistelmän ansiosta.
⌀ 1,9 asti 4 hiotulla pinnalla, ⌀ 2 alkaen hiotulla kartiomaisella vaippapinnalla.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Mallit HB ja HE toimitetaan samaan hintaan kuin HA.
Tilaa muoto HB: nro 122777.
Tilaa muoto HE: nro 122778.
Käyttötiedot
N
250
N
160
N
200
P
125
P
115
P
95
P
90
P
65
M
35
M
30
K
100
K
65
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 bar |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Sarja | Pro Steel |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 10.7 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 71 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 118 mm |
| Porausyvyys | 55 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0,22 mm/kierros |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122776 |
|---|---|
| EAN | 4045197827883 |