HOLEX Pro Steel HM -poranterä, lieriövarsi DIN 6535 HB, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HOLEX Pro Steel:
Suorat pääleikkuusärmät ja erityinen uraprofiili takaavat hyvän lastunpoiston. Vankka leikkuugeometria varmistaa prosessivarman suurtehoporauksen. Laajat käyttömahdollisuudet teräsmateriaaleissa sitkeän ultrahienorakeisen kovametallin ja erittäin kulutusta kestävän pinnoitteen yhdistelmän ansiosta.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
250
N
160
N
200
P
125
P
115
P
95
P
90
P
65
M
35
M
30
K
100
K
65
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Sarja | Pro Steel |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 13.2 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 77 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 14 mm |
| Kokonaispituus l | 124 mm |
| Porausyvyys | 57.2 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.26 mm/k |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122777 |
|---|---|
| EAN | 4045197833891 |