GARANT Master Alu Feed HM -pora sylinterivarrella DIN 6535 HA, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-leikkuinen työkalu, kehitetty erityisesti alumiinin työstöön erittäin suurilla syöttönopeuksilla. Erinomainen koneille, joissa on suuri tehontarve ja vakaat työstöolosuhteet.
- Erityisesti kehitetty leikkausgeometria, suunniteltu mahdollisimman suurille syöttönopeuksille, pienemmälle leikkauspaineelle ja hallitulle lastunmurtumiselle.
- Erittäin hienohiottu lastu-uran profiili varmistaa lastujen luotettavan poistumisen.
- Äärimmäiset syöttönopeudet ja käyttöajat saavutetaan kolmannen leikkuun ansiosta.
Alan johtava poikkisärmätekniikka takaa optimaaliset itseohjautuvuuden ominaisuudet ja mahdollistaa myös esiporauksen epätasaisille pinnoille. 3 ohjausviistettä varmistaa vakaan poran ulostulon ja reiän tarkan pyöreyden.
Huomautus
Uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Tilaa muoto HB: nrolla 122591.
Tilaa muoto HE: nrolla 122590 + 129100HE.
Käyttötiedot
N
300
N
200
N
250
N
200
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 bar |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Sarja | Master Alu |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 9.1 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 61 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 103 mm |
| Porausyvyys | 47.4 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.98 mm/kierros |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122590 |
|---|---|
| EAN | 4062406711801 |