GARANT Master Alu Feed HM-poranterä lieriövarrella DIN 6535 HB pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
3-särmäinen työkalu, kehitetty erityisesti erittäin suurille syöttönopeuksille alumiinissa. Erinomaisen sopiva koneille, joissa on korkea tehontarve ja vakaat työstöolosuhteet.
- Erikoiskehitetty leikkuugeometria suurimpia mahdollisia syöttönopeuksia, pienempää leikkausvoimaa ja hallittua lastunmurtumista varten.
- Erittäin hienoksi hiottu lastu-uran profiili, joka varmistaa lastujen luotettavan poistumisen.
- Äärimmäiset syöttönopeudet ja käyttöajat saavutetaan kolmannen särmän ansiosta.
Alan johtava tekniikka työkalun poikittaisella terällä takaa optimaaliset itseohjautuvuuden ominaisuudet ja mahdollistaa esiporauksen myös epätasaisille pinnoille. 3 ohjausviistettä varmistaa vakaan poran poistumisen ja reiän tarkan pyöreyden.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
300
N
200
N
250
N
200
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Sarja | Master Alu |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 7 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 53 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 91 mm |
| Porausyvyys | 42.5 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.81 mm/v |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122591 |
|---|---|
| EAN | 4062406724597 |