Kovametallikärkinen betonipora
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pora, jossa on sitkeyskarkaistut kovametalliset leikkuupalat, juotettu kiinni korkeassa lämpötilassa. Epäsymmetrinen uramuoto parasta lastunpoistoa varten.
Isku- ja pyörivä pora vahvalla kovametalliterällä.
Käyttötiedot
Tarkoitettu ennen kaikkea tulppareikien poraamiseen iskuporakoneilla betoniin, muuraukseen, luonnonkiveen ja tiileen.
Myös pyörivään poraukseen kovassa ja pehmeässä puussa, muoveissa, akryylissä ja keramiikassa.
Oikaistuilla lastuamisarvoilla poraa voidaan käyttää myös karkaistulle teräkselle.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Tuotetyyppi | Kiviporanterä |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 8039; ISO 5468 |
| Poran ⌀ | 12 mm |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Varren ⌀ | 12 mm |
| Kokonaispituus | 150 mm |
| ⌀ | 12 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 85 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 786070 |
|---|---|
| EAN | 4062406773465 |