Hienokivi-/laattapora 6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
2 osaa. Pora, jossa timanttihiottu kovametalliterä ja patentoitu keskityskärki tarkkaan alkukohdistukseen ja täsmällisiin reikiin ilman murtumia. Varsi 10 mm. Kovametallipora kaupalliseen käyttöön tarkoitetussa poraistukassa käyttöä varten. 1/4 tuuman (E 6,3) kuusiokantavarsi.
Käyttö
Kovimmille kivimateriaaleille aina Mohs-/Ritz-kovuusluokkaan 9 asti sekä lasille ja posliinille.
Ohje
Ei sovellu iskuporaukseen. Karan kierrosluku enintään 200 rpm. Jäähdytystä ei tarvita.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | ei iskuporausta |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Tuotetyyppi | Kivipora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Bitsien kuusiovarsi | E 6,3 |
| Poran ⌀ | 6 mm |
| Porien lukumäärä | 2 |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | ei iskuporausta |
| Bitsien kuusiovarsi | E 6,3 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Varren ⌀ | 10 |
| Enimmäiskierrosluku: | 200 min-1 |
| Kokonaispituus | 115 mm |
| ⌀ | 6 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7870356 |
|---|---|
| EAN | 9002741151356 |