Koneellinen kierteytystappi synkronikara-käyttöön, HSS-E-PM TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka rakenne kierrelastun poistavalla spiraalikärjellä ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria käytettäväksi koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierteytystappia ohjataan tällöin koneen synkronikaran kautta. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Huomautus
GARANT-pikavaihtoistukka kierteytystapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
40
N
40
P
37
P
35
P
22
P
12
P
7
M
12
M
10
N
35
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Maskeeraava kierretappi synkroniseen työstöön |
| Tuotetyyppi | kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | pajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 10.8 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 36 mm |
| Kierrekoko | M12×1,25 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 132950 |
|---|---|
| EAN | 4045197704986 |