Kone kierretappi synkronikaraisille HSS-E-PM TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne, kierrekärki ja varsi DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria käytettäväksi koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu siten koneen synkronikaran kautta.
Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Huomautus
GARANT-pikavaihtokierretappipidätin nro 338100–338121 vähäisellä pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman koneistuksen käytettäessä synkronikaroissa.
Suositus
TOOLOX-materiaaleille suosittelemme, että esireiän halkaisija porataan 0,05–0,3 mm DIN-standardissa ilmoitettua suuremmaksi (ks. taulukko).
Käyttötiedot
P
37
P
35
P
22
H
6
H
7
P
12
P
7
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkronoituun työstöön |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 4 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 3.3 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.7 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4,9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 10 mm |
| Kierrekoko | M4 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 132065 |
|---|---|
| EAN | 4045197445957 |