Konekierrretappi synkronispindleille HSS-E-PM muoto B 6HX
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne kierrekärjellä ja varsi DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria yleiskäyttöön koneisiin, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu siten koneen synkronikaran kautta.
Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten.
Voidaan käyttää emulsiolla (rasvapitoisuus min. 8 %).
Huomautus
GARANT-pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121, vähäisellä pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
40
N
40
P
37
P
35
P
22
P
12
P
7
M
12
M
10
N
35
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekäyttöinen kierretappi synkronoituun työstöön |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Pajanormi |
| Kierteen ⌀ | 6 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 5 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 18 mm |
| Kierrekoko | M6 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 132741 |
|---|---|
| EAN | 4045197867407 |