Koneen kierretappi synkronikara-akseleille HSS-E-PM
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva malli, kierrekärjellä ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Ohjaus tapahtuu siten koneen synkronikaralla.
Uusimman sukupolven erityinen DLC-pinnoite sp2 optimaaliseen käyttöikään.
Voidaan käyttää emulsiolla (rasvapitoisuus vähintään 8 %).
Huomautus
GARANT-pikavaihdoistukka kierretapeille nro 338100−338121, jossa on minimaalinen pituuskompensointi (MLA), takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
30
N
25
N
25
N
15
N
25
N
30
N
5
N
55
N
35
N
6
N
4
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkroniseen työstöön |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 8.5 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1.5 mm |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Varren neliö □ | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 25 mm |
| Kierrekoko | M10 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 131125 |
|---|---|
| EAN | 4045197648501 |